Breaking News
Home / Blog / Jaké vybrat krytky k puškohledu Vortex Viper PST 5-25×50?

Jaké vybrat krytky k puškohledu Vortex Viper PST 5-25×50?

Tento blog je steskem obchodníka se zbraněmi, který téměř obden řeší stejný problém – radí, jaké krytky si má ten či onen střelec pořídit na puškohled Viper PST 5-25×50 od Vortex Optics. Tak jaké?

Viper PST platí s cenou pod 30 tisíc korun (např. ZDE) za nejlepší puškohled v poměru cena-výkon na trhu. Klienti s ním střílí long-range mířenku, taktické závody i loví. Přísvit, velmi dobrá osnova, přesné klikání a solidní sklo znamenají, že pořízení není superlevná sranda a střelci už nejsou úplní začátečníci (pro které tu je řada puškohledů Vortex Diamondback Tactical). Tudíž zákazníci si chtějí optiku s láskou chránit. To je logické! A proto sepisuji průvodce nákupem doplňků pro legendární pé-es-téčko.


Nejdůležitější jsou krytky

Krytky jsou základ, protože zamazaná, nebo nedej Bože poškrábaná, čočka, je noční můra všech střelců , co loví terče či zvěř v dálce. V zásadě jsou v nabídce dvě možnosti:

1) FC-5 dozadu a FC-7 dopředu. Krytky jsou za pár korun, mají elastickou gumu, kterou objímají těsně puškohled a chrání čočky. Upřímně je plast, ze kterého jsou udělány, fórovější, tenký a křehký. Pružina, která zajišťuje vyskakování krytky při odklopení je slabší, a tak je odkrytí pomalejší. Za celkovou cenu cca 500 korun jsou ale naprosto dostatečné pro všechny, kdo střílí klidnou mířenku a nedávají pušce i puškohledu záhul.

2) E-10 dozadu a O-50 dopředu. Tohle jsou už solidní a bytelné krytky na puškohled. Plast je velmi robustní a pružina silná, tudíž stačí mírně zatlačit na krytku, aby vyletěla jak „namydlenej blesk“ nad puškohled. Zvýšené okraje uvnitř krytky pak umožňují vlepit balistickou tabulku, gumová objímka je velmi těsná a stejně jako u levnější varianty 1) nehrozí, že by krytka z puškohledu spadla. Cena je vyšší, ale pořád akceptovatelná (570,- Kč za E-10 i O-50).

Neoprenový potah Sure Fit

Hodí se především pro transport Vašeho miláčka…teda puškohled, samozřejmě. Chrání optiku proti poškrábání a díky tomu, že je z tlustého neoprénu i proti nárazům. Za necelých 600,- korun udělá hodně práce. Pro Viper PST si vemte velikost XL.


Hodí se především pro transport Vašeho miláčka…teda puškohled, samozřejmě. Chrání optiku proti poškrábání a díky tomu, že je z tlustého neoprénu i proti nárazům. Za necelých 600,- korun udělá hodně práce. Pro Viper PST si vemte Sure Fit velikost XL.


Páka zoomu pro Viper PST

Poslední doplňek je pak páka na ovládání přiblížení. Hlavně zezačátku je totiž točítko zoomu hodně tuhé, takže lepší a intuitivnější úchop za těch 1710,- korun stojí. Na Viper PST 5-25×50 pak patří páka s kódem SV-5. Při instalaci pozor na přetočení šroubku (nedotahujte ho „na krev“), aby jste mohli páku opět uvolnit a případně posunout, aby vyhovovala v rozsahu.

About admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *