Breaking News
Home / AR-15 / Řešíme trable s AR-15: drnčí mi pružina v pažbě

Řešíme trable s AR-15: drnčí mi pružina v pažbě

Drnčení v pažbě je většinou odrazem nekvalitní trubky (vevnitř vrapaté), nebo špatné pružiny (buďto matné, nebo špatného rozměru). V horším případě obou těchto jevů spojených, což je nejčastější.

Kontrola TRUBKY: Vytáhněte sestavu bufferu z buffer tube a zkontrolujte vnitřní hladkost trubky a jestli je suchá jako troud, nebo namazaná. Pokud je hladká, nebo zaopatřená MicroSlidem (šedý vnitřní povrch), tak je to dobré znamení. Pokud je vrapatá … tak s tím skoro nic neuděláte, leštit eloxovanou trubku není snadné. Řešení: buďto výměna za lepší trubku, nebo instalace některého „silent“ systému. Ale do mizerné trubky dávat drahý systém … „nic moc řešení“.

Kontrola PRUŽINY: Vytáhněte buffer spring a podívejte se na její úpravu. Nejčastější jev je, že tam budete mít tu nejlevnější a nejdrnčivější pružinu, kterou tam dávají hojně výrobci pušek pro MilGovLe (Military / Government / Law Enforcement). Je taková bronzově-hnědá, matná. Prostě to nejlevnější, ale zároveň funkční, a proto to používají. Pokud ji tam najdete, je lepší ji vyměnit za cokoliv jiného. Pokud jste však našli nerezovou, nerezovou leštěnou, nerezovou na povrchu se sraženou plochou hranou, hladkou černou nitridovanou, nebo jinak povrchově upravenou, pak jste na tom lépe.

Kontrola MAZÁNÍ: buffer tube by měl být hladký a pro vyšší kluznost zaopatřený „v podstatě čímkoliv“ co ji promaže. Někdo rád řídké oleje (v případě kvalitní pružiny); někdo rád vazelíny; někdo grafitové vazelíny; … doporučení jsou různá a „každý pes jiná ves“. Ale hlavní je, aby nebyla suchá. Dobrá zkušenost je s bílou lithiovou řídkou vazelínu – vše funguje jak má. Jednou za čas se vytře ven a dodá nová.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je bcm-intermediate-buffer-system-a5-mounting-kit-1.jpg.big_-1-1024x683.jpg.

Pokud se rozhodnete aplikovat „advanced“ systém s vlastní pružinou (tak většina výrobců kopíruje Silent Capture od JP Enterprises. Někteří lépe, jiní hůře, za různé ceny, …) tak díky vlastním vodicím tyčkám to většinou funguje okamžitě lépe. Ale pokud ho dáte do mizerné trubky, snížíte tím kýžený jev (zlepšení chodu a tichost). Stejně tak když použijete různé hydraulické a magnetické buffery a narvete je do mizerné trubky s mizernou pružinou, tak jste to nemuseli dělat.

Takže teď je na každém, podívat se do své „díry“ a zjistit, jak moc s ním výrobce jeho zbraně „vyj…bal“ a vybrat si buďto status „seru na to, jedu dál“, nebo status „no tak holt jdu tůůůnit“

About admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *